Kursy nurkowe Warszawa - zapisy: 664 024 597 lub email: nurtech@nurtech.pl

Malediwy, Wielkanoc 2021

Malediwy to archipelag na Oceanie Indyjskim, złożony z ponad tysiąca dwustu wysepek, ułożonych w skupiska zwane atolami. Jest to jedno z najlepszych miejsc nurkowych na świecie – doskonale przejrzysta woda o temperaturze 29 stopni, ogromna różnorodność podwodnych krajobrazów i bogactwo podwodnego życia zachwyci nawet bardzo doświadczonych i wymagających nurków…

Zapraszamy na Malediwy, do królestwa rekinów wielorybich, mant i innych wielkich ryb

Termin wyjazdu
29 marca 2021 – 11 kwietnia 2021

Południowy Atol Ari, do którego się udajemy, to jedno z najciekawszych miejsc na całych Malediwach, oferujące bardzo różnorodne nurkowiska, zarówno łatwe i płytkie – dla mniej doświadczonych nurków i dla dzieci, jak i trudniejsze, z silniejszym prądem – dla osób bardziej doświadczonych. Spotkamy tu przyjazne i ciekawskie manty, ogromną różnorodność rekinów (rekiny wąsate, szare rekiny rafowe i żarłacze czarnopłetwe to najliczniejsze, choć nie jedyne z powszechnych tu gatunków), płaszczki, napoleony, strzępiele, barakudy, tuńczyki, różne gatunki muren, żółwie morskie, wielkie homary i maleńkie krewetki, ślimaki nagoskrzelne i całe mnóstwo rozmaitych ryb rafowych… Jednak największą atrakcją tego regionu są rekiny wielorybie – największe ryby świata, które żyją tu w całkowicie naturalny sposób, nie przywabiane i nie dokarmiane. Najłatwiej wypatrzeć je z łodzi a następnie snorklować z nimi, jednak przy odrobinie szczęścia zobaczymy je też podczas nurkowania.

Dhigurah, na której będziemy mieszkać, to jedna z tak zwanych wysp lokalnych, czyli zamieszkałych przez rdzenną malediwską ludność, zachowującą nadal swoje tradycje i zwyczaje. Małe miasteczko na wyspie jest bardzo malownicze. Można tu spacerować wąskimi piaszczystymi uliczkami albo w którejś z lokalnych knajpek napić się wyśmienitej malediwskiej kawy i spróbować short eats – małych ciasteczek w wersji z tuńczykiem i bardzo pikantnych lub w wersji słodkiej na deser. Za kilka dolarów można tam również zjeść pyszny obiad. Duża część wyspy porośnięta jest gęstą, tropikalną dżunglą a jej brzegi stanowi szeroka, piaszczysta plaża, zazwyczaj zupełnie pusta.

Program wyprawy

29.03.2021 Wylot z Polski.

30.03.2021 Lądujemy w stolicy Malediwów – Male. Łodź motorowa zabiera nas z lotniska prosto na wyspę Dhigurah. Zakwaterowanie w pokojach, kolacja, spotkanie z przedstawicielem centrum nurkowego i wypełnienie dokumentów. Dla chętnych – spacer po wyspie.

31.03 – 8.04.2021 Trzy nurkowania dziennie, w czasie wolnym – plażowanie, zwiedzanie wyspy i poznawanie jej życia. Dla chętnych – możliwe dodatkowe atrakcje (odpłatnie), jak np. nocny połów ryb.

9.04.2021 Odpoczynek, zwiedzanie wyspy i opcjonalnie inne nienurkowe atrakcje (dodatkowo płatne).

10.04.2021 – 11.04.2021 Podróż powrotna do Polski.

Zakwaterowanie

White Sand to guest house o wysokim standardzie, położony przy pięknej, zielonej ścianie dżungli, w odległości około 50 metrów od oceanu. Taka lokalizacja zapewnia doskonałe warunki do odpoczynku po nurkowaniu, w ciszy i spokoju. Wszystkie pokoje wyposażone są w klimatyzację, łazienkę z prysznicem i toaletą, suszarkę do włosów, sejf oraz lodówkę i zestaw do parzenia kawy i herbaty.

Goście hotelu mogą bezpłatnie i bez ograniczeń korzystać z bezprzewodowego dostępu do internetu.

Wyżywienie

W guest housie White Sand serwowane są śniadania w postaci szwedzkiego stołu. Na obiady i kolacje polecamy przechadzkę do pobliskiego miasteczka, gdzie w przytulnych knajpkach i w przystępnej cenie (obiad kosztuje około 5 USD) można skosztować prawdziwych przysmaków i specjałów malediwskiej kuchni. Oczywiście istnieje możliwość zamawiania wszystkich posiłków w naszym pensjonacie.

Koszt wyprawy

Przelot, opłata pobytowa i pakiet nurkowyCena
Osoba nurkująca2090 USD
Osoba nienurkująca1300 USD
Dopłata do pokoju jednoosobowego260 USD

Cena zawiera:

 • transfer lotnisko – hotel – lotnisko
 • zakwaterowanie w guest housie White Sand (11 nocy)
 • śniadania w guest housie
 • opłaty lotniskowe i paliwowe
 • 27 nurkowań z łodzi (w tym dla chętnych 2 nurkowania nocne)
 • butle 11,2 litra z powietrzem
 • balast i pas balastowy
 • opiekę lokalnego przewodnika nurkowego
 • napiwki dla załogi
 • opiekę polskiego przewodnika
 • ubezpieczenie podróżne KL i NNW Uniqa (AXA)
 • ubezpieczenie nurkowe DAN
 • test PCR na COVID19 po przylocie na wyspę Dhigurah

 
Cena nie zawiera:

 • koszt przelotu Warszawa – Male – Warszawa (2500 – 3200 zł)
 • wyżywienia poza śniadaniami
 • opłat związanych z dodatkowymi aktywnościami, nieprzewidzianymi w programie
 • wypożyczenia sprzętu nurkowego poza butlą i balastem (sprzęt można wypożyczyć w CN Nur-Tech – koszt według cennika wypożyczalni, lub na miejscu)
 • opcjonalnego nurkowania na nitroksie (tylko dla licencjonowanych nurków nitroksowych – dopłata 7 USD za nurkowanie)
 • kosztów testu PCR na COVID19 przed wylotem z Polski i przed wylotem z Malediwów (koszt testu na Malediwach to 80 USD)


Informacje i zapisy

Aby wziąć udział w tej wyprawie należy wypełnić poniższy formularz rejestracyjny.

Dodatkowe informacje: 

Jacek Nowicki jacek@nurtech.pl 664 024 597

Maria Sotek maria@lovemaldives.eu 502 064 214

Anna Godlewska ania@lovemaldives.eu 730 037 137

Zapraszamy na Malediwy!

Oceń tą stronę