Kursy nurkowe Warszawa - zapisy: 664 024 597 lub email: nurtech@nurtech.pl

Safari Malediwy, styczeń 2023

Malediwy to archipelag na Oceanie Indyjskim, złożony z ponad tysiąca dwustu wysepek, ułożonych w skupiska zwane atolami. Jest to jedno z najlepszych miejsc nurkowych na świecie – doskonale przejrzysta woda o temperaturze 29 stopni, ogromna różnorodność podwodnych krajobrazów i bogactwo podwodnego życia zachwyci nawet bardzo doświadczonych i wymagających nurków…

Zapraszamy na Malediwy, do królestwa rekinów wielorybich, mant i innych wielkich ryb!

Termin wyjazdu

6 – 14 stycznia 2023

Program nurkowy

W sobotę (7 stycznia), po przylocie do Male od razu udamy się na naszą łódź. Po powitaniu, zakwaterowaniu i dopełnieniu formalności wypłyniemy z portu. Resztę pierwszego dnia przeznaczymy na przygotowanie sprzętu nurkowego i odpoczynek po podróży. Przez pierwszych pięć dni nurkowych (niedziela – czwartek) będziemy nurkować trzy razy dziennie (jedno z trzecich nurkowań będzie nurkowaniem nocnym). W przerwach między nurkowaniami będziemy zwiedzać bezludne wyspy i odpoczywać (jeśli spotkamy na powierzchni rekiny wielorybie, oczywiście nie omieszkamy posnurklować z nimi). W piątek zanurkujemy tylko dwa razy, natomiast po południu wybierzemy się na wycieczkę z przewodnikiem po Male. W sobotę (14 stycznia) po śniadaniu, prosto z łodzi popłyniemy na lotnisko i wracamy do Warszawy.

Na łodzi zapewnione mamy pełne wyżywienie (śniadanie, lunch, kolacja i przekąski), nielimitowany dostęp do wody pitnej, herbaty i kawy, oraz lampkę wina do kolacji. Pozostałe napoje są dodatkowo płatne. Jedna z kolacji planowana jest na plaży, na bezludnej wyspie.

Trasa safari obejmuje atole North Male, North Ari, Rasdhoo, South Ari, South Male i Vaavu (wybór poszczególnych miejsc nurkowych uzależniony będzie od warunków pogodowych i migracji zwierząt, tak by zapewnić jak największą atrakcyjność nurkowań), aby odwiedzić najciekawsze miejsca na Malediwach, oferujące bardzo różnorodne nurkowiska, zarówno łatwe i płytkie, jak i trudniejsze, z silniejszym prądem. Podczas nurkowań spotkamy tu przyjazne i ciekawskie manty, ogromną różnorodność rekinów (rekiny wąsate, szare rekiny rafowe i żarłacze czarnopłetwe to najliczniejsze, choć nie jedyne z powszechnych tu gatunków), płaszczki, napoleony, strzępiele, barakudy, tuńczyki, różne gatunki muren, żółwie morskie, wielkie homary i maleńkie krewetki, ślimaki nagoskrzelne i całe mnóstwo rozmaitych ryb rafowych… Jednak największą atrakcją tego regionu są rekiny wielorybie – największe ryby świata, które żyją tu w całkowicie naturalny sposób, nie przywabiane i nie dokarmiane. Najłatwiej wypatrzeć je z łodzi a następnie snurklować z nimi, jednak przy odrobinie szczęścia zobaczymy je też podczas nurkowania.

W ciągu sześciu dni planujemy wykonać 17 nurkowań (w tym jedno nocne). Dla certyfikowanych nurków nitroksowych nitroks dostępny jest bez dodatkowych opłat (można odbyć szkolenie i uzyskać certyfikat w trakcie safari).

W trakcie wyprawy możliwe będzie odbycie szkolenia AOWD PADI, zrobienie kursu Deep Diver PADI oraz zdobycie uprawnień nitroksowych lub wrakowych

Łódź nurkowa

Emperor Leo to stylowa, 35-cio metrowa łódź o wysokim standardzie. Łódź pomieści 24 nurków w 12 dwuosobowych kabinach. Każda kabina wyposażona jest w łazienkę, suszarkę do włosów, DVD, klimatyzację oraz 2 ręczniki. Na pokładzie głównym znajduje się duży salon z sofami, TV/DVD, barem, jadalnią oraz jacuzzi. Pokład górny/słoneczny jest częściowo zadaszony – to idealne miejsce do relaksu. Dużej łodzi przez cały czas towarzyszy mniejsza jednostka, tak zwana dhoni, z której odbywają się wszystkie nurkowania i na której znajduje się cały sprzęt nurkowy, oraz sprężarki.

Koszt safari

Safari nurkowe Best of Maldives 15 590 zł

* Cena może ulec zmianie ze względu na stały wzrost cen przelotów. Cena, wysokość zaliczki i dostępność oferty będzie każdorazowo potwierdzana po otrzymaniu przez nas zgłoszenia za pośrednictwem formularza rejestracyjnego

Cena zawiera:
– przelot Warszawa – Male – Warszawa
– opłaty lotniskowe i paliwowe
– transfer lotnisko – łódź nurkowa – lotnisko
– nocleg na łodzi (w kajutach na dolnym pokładzie)
– śniadania, obiady i kolacje na łodzi (jedna kolacja na bezludnej wyspie)
– kawę, herbatę, wodę bez ograniczeń, lampkę wina do kolacji
– 17 nurkowań w ciągu 6 dni (w tym jedno nocne)
– butle 11,2 litra z powietrzem lub nitroksem
– balast
– opiekę polskiego instruktora Nur-Tech
– opiekę lokalnego przewodnika nurkowego
– ubezpieczenie podróżne KL i NNW, obejmujące wypadki nurkowe

Cena nie zawiera:
– napojów alkoholowych, bezalkoholowych oraz soków na pokładzie
– dodatkowych posiłków, spożywanych poza łodzią
– napiwku dla załogi i przewodników
– dopłaty do kabin o wyższym standardzie
– zamiany butli nurkowej na 15/14,1 litrową
– wypożyczenia sprzętu nurkowego (poza butlami i balastem, koszt wypożyczenia pozostałego sprzętu zgodnie z cennikiem wypożyczalni)
– kosztów testu rtPCR na SARS-CoV-2 (jeżeli będzie wymagany)

Informacje i zapisy

Wymagane dokumenty:
– Paszport ważny min. 6 miesięcy, licząc od daty powrotu do Polski
– Ważny certyfikat nurkowy

Aby wziąć udział w tej wyprawie należy wypełnić poniższy formularz rejestracyjny

Dodatkowe informacje:

Jacek Nowicki
jacek@nurtech.pl
664 024 597

Harmonogram płatności:

I wpłata (1 800 zł) – do dwóch dni od dokonania rezerwacji
II wpłata (2 000 zł) – do 180 dni przed wylotem
III wpłata (1 200 zł) – do 90 dni przed wylotem
IV wpłata (pozostała kwota) 
– do 40 dni przed wylotem

Warunkiem odbycia się imprezy jest udział przynajmniej 10 nurkujących osób

Oceń tą stronę