Kursy nurkowe Warszawa - zapisy: 664 024 597 lub email: nurtech@nurtech.pl

Meksyk, listopad 2022

Cenoty – chyba najbardziej magiczne miejsca nurkowe na świecie – zalane jaskinie na półwyspie Jukatan, to przede wszystkim krystalicznie czysta woda i niesamowita gra światła wpadającego przez otwory w stropie… Ale nie tylko – nurkowanie w tajemniczych dziurach w ziemi, w środku tropikalnej dżungli, dostarcza niezapomnianego dreszczyku emocji, daje poczucie prawdziwej przygody… A poza tym – mojito nigdzie na świecie nie smakuje tak dobrze, jak w Meksyku!

Zapraszamy na nurkowanie w Cenotach i spotkanie z kulturą Majów!

Termin wyjazdu

1 – 13 listopada 2022

Program wyprawy

Podczas dwutygodniowej wyprawy planujemy przynajmniej 5 dni nurkowania w Cenotach (istnieje możliwość rozszerzenia pakietu nurkowego o dodatkowe 2 dni nurkowe w cenotach, lub na rafach wyspy Cozumel). Dzięki temu będziemy mieli możliwość odwiedzić większość najciekawszych miejsc nurkowych w okolicy Playa del Carmen i Tulum – każdego dnia nurkujemy w innych cenotach, w tym również w rzadko odwiedzanych z Playa del Carmen (ze względu na odległość) cenotach Angelita i the Pit.

Termin naszej wyprawy nie jest przypadkowy – przyjeżdżając 1 listopada będziemy mieć możliwość uczestniczenia w meksykańskim Święcie Zmarłych (Dia de Los Muertos), które trwa nie jeden, lecz dwa dni i jest hucznie obchodzone w domach, na cmentarzach i na ulicach. W Meksyku Święto Zmarłych to nie czas smutku i zadumy, lecz barwna fiesta, będąca afirmacją życia.

Gdy już nasycimy się nurkowaniem, drugą część wyprawy można – wedle uznania – poświęcić na odpoczynek, lub zwiedzanie półwyspu Jukatan. W planie mamy całodniową wycieczkę do Rezerwatu Biosfery UNESCO w Rio Lagartos. Rezerwat jest schronieniem 580 różnych gatunków zwierząt. To tutaj znajduje się sanktuarium różowych flamingów, swoje miejsca lęgowe mają tu żółwie morskie, a wśród lasów namorzynowych gniazda ma około 380 różnych gatunków ptaków. Z łatwością można spotkać krokodyle, a także zagrożone gatunki małp, jaguary, czy oceloty. Podczas kilkugodzinnej wyprawy małymi łodziami będziemy mieli możliwość podglądania dzikiego życia mieszkańców rezerwatu. Atrakcją Rio Lagartos są również kąpiele w naturalnych, różowych solankach, w których zasolenie wynosi 75% co pozwala swobodnie unosić się na powierzchni oraz ma dobroczynny wpływ na naszą skórę. W obrębie Rezerwatu Rio Lagartos znajdują się również zbiorniki błotne, bogate w mikroelementy, w których można bardzo przyjemnie spędzić czas z pożytkiem dla zdrowia. Drugim punktem wycieczki są ruiny starożytnego miasta Majów Ek Balam. Nazwa Ek Balam w dosłownym tłumaczeniu znaczy Czarny Jaguar. Majestatyczne miasto, wchłonięte przez jukatańską dżunglę, bardzo różni się od bardziej znanych zabytków, takich jak Uxmal i Chichen Itza. Niedawno miejsce to zostało odrestaurowane, dzięki czemu łatwiej sobie wyobrazić, jak wyglądało w przeszłości. Po trudach całodziennego zwiedzania będziemy odpoczywać, zażywając kąpieli w malowniczym cenocie Hubiku. Za dodatkową opłatą dostępna jest również druga całodzienna wycieczka – do ruin majańsko-tolteckiego miasta Chichen Itza, w 1988 roku wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, kolonialnego miasta Valladolid i fabryki tequili. W czasie tej wycieczki również będziemy raczyć się kąpielą w cenocie – tym razem będzie to Ik Kil.

Zapraszamy nie tylko nurków – osoby towarzyszące też z pewnością nie będą się nudzić :)

Zakwaterowanie

Reef Coco Beach to hotel w prawdziwie jukatańskim stylu – dosłownie tonie w morzu tropikalnej roślinności, przypominając raczej zagubioną w dżungli wioskę. Położony jest nad samym brzegiem morza, trzy przecznice od słynnej, tętniącej życiem Piątej Alei.

Każdy pokój wyposażony jest w klimatyzację, łazienkę, suszarkę do włosów, lusterko do makijażu, telewizor, telefon, mini lodówkę, budzik, żelazko i deskę do prasowania, sejf oraz prywatny balkon lub taras.

Wyżywienie

Oferta obejmuje śniadania w hotelu (z wyjątkiem dni z całodziennymi wycieczkami – ze względu na wczesną porę wyjazdu w hotelu nie dostaniemy śniadania) i lekki lunch oraz napoje na miejscach nurkowych, oraz lunch podczas wycieczek. Pozostałe posiłki spożywamy we własnym zakresie. Zachęcamy do odwiedzania licznych lokalnych restauracyjek i barów w Playa del Carmen – meksykańska kuchnia nigdzie na świecie nie smakuje tak dobrze, jak tam, a dodatkowo, prawdopodobnie nigdzie nie jest tak tania… ;)

Koszt wyprawy

Osoba nurkująca14 250 zł
Osoba nienurkująca (dorosła)11 500 zł
Osoba nienurkująca (dziecko)8 700 zł

Cena zawiera:
– przelot Warszawa – Cancun – Warszawa
– transfer Cancun – Playa del Carmen – Cancun (ok. 2.5 godziny, klimatyzowanym busem)
– 11 noclegów w hotelu Reef Coco Beach, w pokoju dwuosobowym
– śniadania w hotelu (poza dniami z całodziennymi wycieczkami)
– pakiet 10 nurkowań w cenotach (5 dni po 2 nurkowania dziennie, transfery, woda, lunch)
– butle 11,2 litra z powietrzem (dopłata za butlę 15l – 5 USD za nurkowanie)
– balast
– opiekę polskiego instruktora Nur-Tech
– opiekę lokalnego przewodnika nurkowego
– jedną wycieczkę ze zwiedzaniem, zgodnie z opisem w programie, z anglojęzycznym przewodnikiem, biletami wstępu oraz lunchem i wodą
– opłaty lotniskowe i paliwowe
– ubezpieczenie podróżne KL i NNW, obejmujące nurkowanie
– opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena nie zawiera:
– dodatkowego wyżywienia, nie wymienionego w programie
– wydatków własnych
– kosztów dodatkowych nurkowań (Cozumel – 160 USD/dzień, cenoty 130 – 180 USD/dzień)
– kosztów dodatkowych wycieczek
– wypożyczenia sprzętu nurkowego poza butlą i balastem (sprzęt można wypożyczyć w CN Nur-Tech – koszt według cennika wypożyczalni)
– opcjonalnego, dodatkowego ubezpieczenia nurkowego (np. DAN)
– dopłaty do nabicia butli nitroksem (opcja – 5 USD/nurkowanie)
– dopłaty do korzystania z butli 15 l lub 14.1 l (opcja – 5 USD/nurkowanie)
– kosztów testu rtPCR na SARS-CoV-2 (jeżeli będzie wymagany)

Informacje i zapisy

Wymagane dokumenty:
– Paszport ważny min. 6 miesięcy, licząc od daty powrotu do Polski
– Ważny certyfikat nurkowy (min. AOWD i 50 zalogowanych nurkowań)

Aby wziąć udział w tej wyprawie należy wypełnić poniższy formularz rejestracyjny

Dodatkowe informacje:

Jacek Nowicki
jacek@nurtech.pl
664 024 597

Harmonogram płatności:

I wpłata (3 000 zł) – do dwóch dni od dokonania rezerwacji
II wpłata (3 500 zł) – do 9 maja 2022
III wpłata (3 500 zł) – do 22 lipca 2022
IV wpłata (pozostała kwota) 
– do 40 dni przed wylotem

Warunkiem odbycia się imprezy jest udział przynajmniej 11 nurkujących osób

Oceń tą stronę