Kursy nurkowe Warszawa - zapisy: 664 024 597 lub email: nurtech@nurtech.pl

Safari Top Północy, majówka 2022

Safari to kwintesencja wyjazdu nurkowego – przeciętny dzień na łodzi nurkowej wygląda tak: pobudka o świcie, kawa, nurkowanie, śniadanie, odpoczynek, nurkowanie, obiad, nurkowanie, odpoczynek, nurkowanie, kolacja, odpoczynek… i tak przez 5-6 dni… Tym razem zapraszamy na safari po północnej części Morza Czerwonego, której największą atrakcją jest dużą liczba leżących w miarę płytko wraków. Ale wraki w Morzu Czerwonym prezentują się zupełnie inaczej, niż w naszych okolicach – tętni na nich bujne życie, w niczym nie ustępujące okolicznym rafom. A dla urozmaicenia odwiedzimy również jedno z topowych miejsc nurkowych w Egipcie – Brother Islands

Zapraszamy na safari na niezapomnianą podowodną przygodę!

Termin wyjazdu

30 kwietnia – 7 maja 2022

Program nurkowy

Nasze safari rozpoczynamy z portu w Hurghadzie. Pierwszego dnia planujemy nurkowania rozruchowe, a potem kierujemy się w nocy na południowy zachód, dopływając nad ranem do Brother Islands. Przed nami trzy nurkowania na Wielkim Bracie, podczas których zobaczymy leżący na krawędzi północnego plateau rafy wrak frachtowca Numibia, a na kolejnym nurkowaniu wrak frachtowca Aida, leżącego w centralnej części zachodniego brzegu wyspy. Trzecie nurkowanie pozwala poznać południowe plateau wyspy i spotkać rekiny krążące o tej porze dnia wokół zacumowanych łodzi. Po południu możemy odwiedzić wyspę i wspiąć się na najwyższą w Egipcie latarnię morską, porozmawiać z latarnikami i kupić pamiątkową koszulkę.

Następnego poranka łódź przycumowuje do położonego 2 km na południe Małego Brata. Wykonamy przy tej niewielkiej wyspie trzy nurkowania. Poranne nurkowanie na północnym plateau jest okazją do spotkania z szarymi rekinami rafowymi, majestatycznie wypływającymi do nurków z granatowej toni. Na nurkowaniu przy wschodnim brzegu wyspy zobaczymy rzędy potężnych gorgonii, wśród których uwijają się ławice ryb. Popołudniowe nurkowanie wykonujemy wzdłuż zachodniego brzegu rafy, kończąc je przy plateau południowym.

Nocą wracamy w stronę Afryki. W rejonie Safagi odwiedzimy rafę Panorama lub Abu Kafan oraz zanurkujemy na wraku pasażerskiego promu Salem Express. Następnie skierujemy się w stronę kultowej rafy Abu Nuhas, gdzie zanurkujemy na wraku Gianis D. Nad ranem przepływamy przez cieśninę Gubal i dwukrotnie nurkujemy  na najsłynniejszym wraku Morza Czerwonego – SS Thistlegorm. Następnie wracamy w kierunku Abu Nuhas i zanurzamy się przy wraku Carnatic.  Ostatnie nurkowania znów odbędą się w okolicach Hurghady – na wrakach, lub na rafie – to już zależy od naszego wyboru.

Pierwszego i ostatniego dnia safari planujemy po 2 nurkowania, w pozostałe dni 3 do 4 nurkowań dziennie.

W trakcie wyprawy możliwe będzie odbycie szkolenia AOWD PADI, zrobienie kursu Deep Diver PADI oraz zdobycie uprawnień nitroksowych lub wrakowych

Łódź nurkowa

Long Island to nowoczesna łódź nurkowa, w pełni przystosowana do tego typu wypraw. Wyposażona jest w 15 dwuosobowych, klimatyzowanych kajut, w których znajdują się lodówki i łazienki z prysznicem, oraz gniazdka elektryczne. Na głównym pokładzie znajduje się przestronna jadalnia, w której spożywamy wszystkie posiłki (podczas safari zapewnione jest pełne wyżywienie) i pokład nurkowy, na którym przygotowujemy się do nurkowania, wyposażony w specjalny kącik do ładowania latarek i aparatów fotograficznych. Na górnym pokładzie znajduje się wygodny salon, a jeszcze wyżej duży pokład słoneczny.

Na łodzi, na życzenie, dostępny jest nitroks, oraz twinsety.

Koszt safari

 Cena
Safari nurkowe Top Północy980 euro
Przelot Warszawa – Marsa Alam – Warszawa1850 zł


Cena zawiera:
– przelot Warszawa – Hurghada – Warszawa
– opłaty lotniskowe i paliwowe
– transfer lotnisko – łódź nurkowa – lotnisko
– nocleg na łodzi (pierwszy i ostatni nocleg może być w hotelu)
– śniadania, obiady i kolacje na łodzi
– kawę, herbatę, wodę i bezalkoholowe napoje gazowane na łodzi bez ograniczeń
– butle 11,2 litra z powietrzem (dopł. za butlę 15l: 35 euro, dopłata za twinset 2 x 11,2 l: 75 euro)
– balast (bez pasa)
– opiekę polskiego instruktora Nur-Tech
– opiekę lokalnego przewodnika nurkowego
– ubezpieczenie podróżne KL i NNW, obejmujące wypadki nurkowe

Cena nie zawiera:
– wizy egipskiej (25,- USD – płatne na lotnisku, po przylocie)
– napiwku dla załogi (50,- euro)
– napiwku dla przewodników (10,- euro)
– podatku rafowego (50,- euro)
– wypożyczenia sprzętu nurkowego (poza butlami i balastem, koszt wypożyczenia pozostałego sprzętu zgodnie z cennikiem wypożyczalni)
– dodatkowych posiłków, spożywanych poza łodzią
– ewentualnego napełnienia butli nitroksem (butla 11,2l – 5,- euro/nurkowanie, 70,- euro/pakiet; butla 15l – 7,- euro/nurkowanie, 90,- euro/pakiet)

Informacje i zapisy

Aby wziąć udział w tej wyprawie należy wypełnić poniższy formularz rejestracyjny

Dodatkowe informacje:

Jacek Nowicki
jacek@nurtech.pl
664 024 597

Harmonogram płatności:

I wpłata (1850,- zł) – do dwóch dni od dokonania rezerwacji
II wpłata (980,- euro) – 30 dni przed rozpoczęciem safari

Warunkiem odbycia się imprezy jest udział przynajmniej 10 nurkujących osób

Zapisy przyjmujemy do 11 marca 2022

Oceń tą stronę