Kursy nurkowe Warszawa - zapisy: 664 024 597 lub email: nurtech@nurtech.pl

Wadi Lahami, luty 2023

Hamata to niewielka wioska rybacka na dalekim południu Egiptu (ok. 200 km na południe od Marsa Alam). Jeszcze do niedawna poza niewielką przystanią, do której czasem zawijały łodzie safari, nie było tu nic ciekawego. A pod wodą… Okolice Hamaty to dziewicze rafy koralowe, bajecznie kolorowe, zupełnie niezniszczone przez nurków. Na szczególną uwagę zasługuje kompleks Fury Shoals, zaliczany do ścisłej czołówki najpiękniejszych miejsc nurkowych świata. To właśnie na Fury Shoals będziemy nurkować przez 5 dni a w planie mamy aż 20 nurkowań

Zapraszamy na najpiękniejsze rafy w Morzu Czerwonym!

Termin wyjazdu

11 – 18 lutego 2023

Program wyprawy

W trakcie tygodniowego pobytu w rejonie Hamaty planujemy 20 nurkowań w ciągu 5 dni na najciekawszych rafach kompleksu Fury Shoals. Każdy dzień nurkowy rozpoczynamy śniadaniem, po którym wypływamy szybkimi RIBami na 2 nurkowania na dalej położonych rafach (będziemy nurkować między innymi na kultowej rafie Shaab Claudia, w niesamowitych labiryntach El Malahi, na wrakach przy rafach Abu Galawa Kebir i Abu Galawa Soraya, oraz w przepięknych ogrodach Shaab Maksour i Shaab Sataya. Na rafie Sataya bardzo prawdopodobne jest spotkanie z całymi stadami delfinów. W przerwie między pierwszym i drugim nurkowaniem serwowany będzie poczęstunek, oraz ciepłe napoje. Po powrocie z porannych nurkowań czekać na nas będzie lunch i po odpoczynku wyruszamy na trzecie nurkowanie, na bliżej położone rafy. Po powrocie z trzeciego nurkowania dzień kończymy podwieczorkiem pod postacią słodkiej przekąski, nurkowaniem nocnym i kolacją (ewentualnie pogaduchami przy ognisku). Pierwsze i drugie nurkowanie prowadzone są w grupach, pod opieką lokalnego przewodnika, nurkowania popołudniowe i nocne odbywają się w parach, po uprzednim omówieniu, lub w grupie, pod opieką instruktora NUR-TECH.

Ostatni, nienurkowy dzień przeznaczamy na suszenie sprzętu, odpoczynek lub spacery (naprawdę warto).

W trakcie wyprawy możliwe będzie dokończenie kursu OWD PADI, odbycie szkolenia AOWD PADI oraz zdobycie uprawnień nitroksowych

Tu można obejrzeć zdjęcia z naszej poprzedniej wyprawy do Hamaty

Zakwaterowanie

Wadi Lahami EcoCamp to miejsce szczególne. Położony jest około 10 kilometrów na południe od wioski Hamata, nad malowniczą zatoczką, w sercu rezerwatu przyrody (znajdują się tu zarośla namorzynowe, będące siedliskiem wielu gatunków ptaków (wybrawszy się na krótki spacer spotkać można różne gatunki czapli, warzęchy, mewy, rybitwy, a także sokoła lub jastrzębia, nie wspominając o jaskółkach i innych małych ptakach). Z dala od cywilizacji znajdziemy tu spokój, ciszę i niesamowite warunki do odpoczynku na łonie przyrody, na skraju surowej pustyni i pełnego życia morza.

Na terenie campu znajduje się restauracja, w której podawane są posiłki dla gości, oraz centrum nurkowe, wyposażone w suszarnię i wanny do płukania sprzętu po nurkowaniach.

Do wyboru mamy następujące opcje zakwaterowania:

Namiot standardowy o powierzchni 12 m2, wyposażony w dwa pojedyncze łóżka (oczywiście z materacami, poduszkami i pościelą) oraz dostęp do elektryczności (220 V). Toalety i prysznice znajdują się w głównym budynku campu.

Namiot królewski o powierzchni 24 m2, wyposażony w dwa pojedyncze łóżka, lub łóżko małżeńskie (oczywiście z materacami, poduszkami i pościelą), wentylator, lodówkę, pufy do siedzenia i mały stolik, oraz dostęp do elektryczności (220 V). Toalety i prysznice znajdują się w głównym budynku campu.

Bungalow Madyafah czyli kamienny budynek o powierzchni 24 m2, wyposażony w dwa pojedyncze łóżka (oczywiście z materacami, poduszkami i pościelą), wentylator, lodówkę, toaletkę z lustrem, łazienkę z prysznicem i toaletą, oraz dostęp do elektryczności (220 V). Każdy bungalow posiada dwa tarasy z bambusowymi krzesłami – jeden od strony morza, drugi z widokiem na pustynię.

Wyżywienie

Wadi Lahami EcoCamp oferuje wyżywienie w standardzie Full Board, na które składają się 3 posiłki dziennie, plus podwieczorek. Do posiłków przewidziane są zimne napoje, kawa i herbata, dostępne jest również piwo (za dopłatą).

Osoby wymagające specjalnej diety proszone są o zgłoszenie tego w formularzu rezerwacyjnym

Koszt wyprawy

Opcja zakwaterowaniaCena*Dopłata do SNGL
Zakwaterowanie w namiocie standardowym6790 zł+ 300 zł
Zakwaterowanie w namiocie królewskim6950 zł+ 400 zł
Zakwaterowanie w bungalowie Madyafah7490 zł+ 530 zł

* Cena może ulec zmianie ze względu na stały wzrost cen przelotów. Cena, wysokość zaliczki i dostępność oferty będzie każdorazowo potwierdzana po otrzymaniu przez nas zgłoszenia za pośrednictwem formularza rejestracyjnego

Cena zawiera:
– przelot Warszawa – Marsa Alam – Warszawa
– transfer Marsa Alam – Wadi Lahami – Marsa Alam (ok. 2.5 godziny, klimatyzowanym busem)
– 7 noclegów w Wadi Lahami EcoCamp, zgodnie z wybranym standardem zakwaterowania
– wyżywienie w standardzie FB
– pakiet 20 nurkowań (5 dni po 4 nurkowania dziennie)
– butle 11,2 litra z powietrzem
– balast
– opiekę polskiego instruktora Nur-Tech
– opiekę lokalnego przewodnika nurkowego (podczas nurkowań 1 i 2 każdego dnia)
– opłaty lotniskowe i paliwowe
– ubezpieczenie podróżne KL i NNW, obejmujące nurkowanie
– opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena nie zawiera:
– kosztu wizy egipskiej (25 USD, płatne na lotnisku w Marsa Alam)
– obowiązkowego datku na komorę hiperbaryczną w Marsa Alam (7 euro, płatne w centrum nurkowym)
– wypożyczenia sprzętu nurkowego poza butlą i balastem (sprzęt można wypożyczyć w CN Nur-Tech – koszt według cennika wypożyczalni)
– opcjonalnego, dodatkowego ubezpieczenia nurkowego (np. DAN)
– dopłaty do nabicia butli nitroksem (opcja – 2 euro/nurkowanie)
– dopłaty do korzystania z butli 15 l lub 14.1 l (opcja – 3 euro/nurkowanie)
– dopłaty do nurkowania na najbardziej odległych rafach: Shaab Sataya, Shaab Maksour, El Malahi (opcja – 20 euro/dzień)
– opłaty covidowej (2 euro/noc, tylko dla osób niezaszczepionych, które wykonają test dopiero po przylocie do Egiptu)
– ewentualnego kosztu przedłużenia doby hotelowej w ostatnim dniu pobytu

Informacje i zapisy

Wymagane dokumenty:
– paszport ważny min. 6 miesięcy, licząc od daty powrotu do Polski
– ważny certyfikat nurkowy

Harmonogram wpłat:
– zaliczka w wysokości 1950 zł płatna w dniu dokonania rezerwacji
– pozostała kwota płatna do 30 dni przed datą wylotu z Polski

Aby wziąć udział w tej wyprawie należy wypełnić poniższy formularz rejestracyjny

Dodatkowe informacje:

Jacek Nowicki
jacek@nurtech.pl
664 024 597

Warunkiem odbycia się imprezy jest udział przynajmniej 8 nurkujących osób

Oceń tą stronę